Epilepsiechirurgie: Is het iets voor jou?
Hebben jouw medicijnen tegen epilepsieaanvallen weinig effect? Misschien is een operatie een goede optie! Kom op zaterdag 8 februari naar de bijeenkomst Epilepsiechirurgie bij volwassenen. Deze dag is speciaal voor volwassen epilepsiepatiënten en hun naasten die nadenken over een operatie of al in het traject zitten. Ook zorgverleners zijn van harte welkom.
In de ochtend geven experts duidelijke uitleg over wat epilepsiechirurgie inhoudt en de nieuwste ontwikkelingen. Een patiënt die al geopereerd is, vertelt zijn persoonlijke verhaal. ’s Middags kun je meedoen aan praktische workshops over de verschillende stappen in het traject. Benieuwd of epilepsiechirurgie iets voor jou kan zijn? Mis deze kans niet en meld je aan!
Waar en wanneer?
De bijeenkomst vindt plaats op zaterdag 8 februari 2025 van 10.00 - 16.00 uur op de locatie van Kempenhaeghe op Kloostervelden Sterksel, horeca De Broeders, Laan van Providentia 1, 6029 PN Sterksel.
Programma
Ochtendprogramma
10.00 - 10.30 : Inloop en ontvangst
10.30 - 12.15: Gezamenlijk ochtendprogramma
- Introductie in de epilepsiechirurgie door dr. O.E.M.G. Schijns, neurochirurg Hersen+Zenuw Centrum in het Maastricht UMC+, en presentatie project 'patientreis binnen het Academisch Centrum voor Epileptologie Kempenhaeghe/Maastricht UMC+.'
- Ontwikkelingen op het gebied van epilepsiechirurgie door drs. G.L. Wagner, neuroloog/klinisch neurofysioloog Kempenhaeghe in samenwerking met Marit Neutkens, ervaringsdeskundige.
12.15 - 13.00: Lunch
Middagprogramma
In de middag zijn er verschillende workshops die geleid worden door professionals van het Academisch Centrum voor Epileptologie Kempenhaeghe en Maastricht UMC+. U krijgt voorlichting, kunt van gedachten wisselen met andere deelnemers en ervaringsdeskundigen van EpilepsieNL en uw vragen aan hen stellen.
Op basis van de informatie die u ons verstrekt in het aanmeldingsformulier stellen we voor iedere deelnemer een persoonlijk programma op. Elke deelnemer kan zich voor 3 workshops opgeven waarvan wij er aan elke deelnemer 2 toewijzen. Om zo goed mogelijk aan uw wensen tegemoet te komen is het daarom van groot belang dat u uw aanmelding volledig invult en tijdig verstuurt.
- 13.00 - 14.00: 1e Ronde workshops
- 14.00 - 14.15: Korte pauze
- 14.15 - 15.30: 2e Ronde workshops
- 15.30 - 16.00: Gezamenlijke afsluiting met een laatste gelegenheid tot het stellen van vragen.
Onderwerpen workshops
Fase 1: vooronderzoeken (MRI + video - EEG + NPO); mevr. L de Jong, physician assistant epilepsiechirurgie en mevr. D. IJff, GZ-psycholoog i.o. specialist (KNP)
Fase 2: vervolgonderzoek (SPECT/PET/MEG/EEG-fMRI); mevr. dr. V.H.J.M. van Kranen-Mastenbroek, neuroloog/klinisch neurofysioloog
Fase 3: stereo EEG; drs. G.L. Wagner, neuroloog/kllinisch neurofysioloog
Fase 4: de operatie; dr. O.E.M.G. Schijns, neurochirurg
Fase 5: nazorg; mevr. J. Nelissen en mevr. R. Soekhoe, verpleegkundig specialisten epilepsiechirurgie
Aanmelden en kosten
Aanmelden kan tot uiterlijk 26 januari via de website van EpilepsieNL https://www.epilepsie.nl/bijee...
Voor een juiste afstemming van de catering en omdat EpilepsieNL voor alle deelnemers een persoonlijk programma wil samenstellen is het van belang dat u alle gegevens invult en uzelf tijdig aanmeldt. Het maximum aantal deelnemers is 100 personen, dus geef u snel op. Voor deze volledig verzorgde dag vraagt EpilepsieNL een eigen bijdrage van € 15,-- per persoon.
Kijktip: voorlichtingsfilms over de fases van het epilepsiechirurgietraject
Denken u en uw behandelaren aan epilepsiechirurgie om zo mogelijk aanvalsvrij te worden? In een serie filmpjes van het Academisch Centrum voor Epileptologie, een samenwerking van Kempenhaeghe en MUMC+, ziet u hoe het hele traject van epilepsiechirurgie loopt, maakt u kennis met een aantal patiënten en hoort u tevens wat dit traject voor hen betekend heeft. Bekijk hier de serie filmpjes op de website van MUMC+ Epilepsiechirurgie | Hersen+Zenuw Centrum (mumc.nl) of Kempenhaeghe: https://www.kempenhaeghe.nl/on...