Jongerendag: het leven op de IC en erna
Aan de periode van opname op de intensive care hebben patiënten zelf vaak geen herinneringen, terwijl hun naasten het in grote spanning en angst meemaken. Het kan lastig zijn om deze ervaring te verwerken. Hoe ga je als patiënt of naaste bijvoorbeeld om met stress, angst en nare gevoelens?
“Helaas krijgt de verwerking van deze ervaring vaak niet genoeg aandacht. Het is juist heel belangrijk om goede nazorg te bieden. Dit doet het MUMC+ onder meer via de IC nazorgpoli, waar we samen met de patiënt en hun naasten kijken naar welke extra zorg nodig is,” zegt intensivist Susanne van Santen.
Voor jongeren en hun naasten kan deze verwerking extra zwaar zijn. Daarom organiseert patiëntenorganisatie IC Connect de Jongerendag “Het leven op de IC en daarna”, speciaal voor patiënten en naasten onder de 45 jaar. Dit is een kans om in contact te komen met anderen die een vergelijkbare ervaring hebben gehad. Het delen van ervaringen kan een waardevolle bron van steun en begrip bieden.
Datum: 12 april 2025
Tijd: 13.00 - 16.00 uur
Locatie: De Kwekerij Utrecht
Klik hier voor meer informatie.
Is Utrecht te ver? Of bent u ouder dan 45 jaar? Geen zorgen! Houd onze website in de gaten. Twee keer per jaar organiseren we een IC Café in het MUMC+.